Panda

Poprzedni temat «» Następny temat
Bloodlines
Autor Wiadomość
Cerbero

Mów mi:
Caine

Gram na:
Bloodlines

Wysłany: 19 Kwiecień 2017, 19:01   Bloodlines

Witajcie!

Macie przyjemność - lub nie - czytać ten tekst ponieważ uznaliśmy, że nadszedł czas by wyruszyć do szerszego grona. Od kilku miesięcy my, czyli Caine, Malkwrath i Mortarion
tworzymy forum oparte na świecie i mechanice gry fabularnej Wampir: Maskarada, będącej częścią rozbudowanego Świata Mroku. Alternatywną rzeczywistość Wampira Maskarady niektórzy z Was mogli poznać w grze komputerowej "Vampire the Masquerade: Bloodlines" opartej o to uniwersum. Przenieśliśmy już niemal całą mechanikę na forum odpowiednio ją dostosowując do typowo forumowej rozgrywki, a do tego stworzyliśmy mnóstwo lokacji. Przed nami jeszcze wiele pracy, jednakże już teraz udostępniamy wszystkim do wglądu najważniejsze i najbardziej dopracowane przez nas elementy. Przed Wami Bloodlines. Forum storytellingowe, nie pozbawione mechaniki, o wampirach znajdujących się bardzo blisko swych klasycznych protoplastów. Jeśli cenicie sobie słowo ponad obraz, znajdziecie u nas miejsce dla siebie. Tych, którzy chcieliby śledzić nasze postępy bądź zapoznać się z częścią postaci, które mogą spotkać zapraszamy na fanpage na Facebooku. Użytkowników komunikatora Discord zapraszamy także na tenże kanał: https://discord.gg/9n9672E

Słowem wstępu co do fabuły, której całkowicie nie zdradzimy gdyż na intrygach w dużej mierze opiera się tenże świat... Bloodlines kreuje wampiry na istoty mroku, dla których codziennością jest walka o swoje człowieczeństwo. To istoty przeklęte noszące w sobie znamię bestii pragnącej przejąć nad nimi całkowitą kontrolę. Ich wola, odwaga, samokontrola i sumienie są naturalnymi barierami dla wewnętrznego demona. Te cechy pozwalają im zachować swoją osobowość i samokontrolę. Choć są to postaci na wskroś dramatyczne to ich przekleństwo niesie ze sobą także szereg korzyści. Posiadają one nadnaturalne zdolności nazywane dyscyplinami, a śmierć ze starości im nie grozi, choć mimo pozornej nieśmiertelności, wciąż można je zabić. Wampiry w swoim nieżyciu wciąż zachowują ludzkie cechy. Jednakże, ich pragnienia są silniejsze, zmysły ostrzejsze niż kiedykolwiek przed przemianą, a do tego odkryli w sobie nowe żądze. Wampiry są drapieżnikami i jedynie krew może je nasycić. Część z nich walczy ze swoimi pragnieniami, są jednak i tacy, którzy z przyjemnością poddają się Bestii. Rzeczywistość Bloodlines to prawdziwy świat odbity w zakrzywionym lustrze. Tak jakby obraz naszych czasów oblany został szarą farbą i gdzieniegdzie splamiony kroplami krwi. Niemal wszystko ma tutaj drugie dno, a społeczność wampirów często napędzają intrygi i brutalność. Akcję osadziliśmy w bogatym w kulturę i pełnym możliwości mieście Seattle, położonym w północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych, w roku poprzedzającym wejście w nowe milenium.

Walka. Intryga. Miłość. Nienawiść.
Wszystko to znajdziecie u nas.

Cerber
[Profil] [WWW]

Cerbero

Mów mi:
Caine

Gram na:
Bloodlines

Wysłany: 14 Lipiec 2017, 20:55   

Witajcie.

  Tym razem piszę ja - Caine - chwilowo nie jako Cerber, a jako lider tego projektu.Niosę dla was wieści, które uwzględniają dobre i złe nowiny, a także ogłoszenie rekrutacyjne, które pojawi się na samym końcu. Pragnę zacząć od tych dobrych wieści, celem rozluźnienia atmosfery i zachęcenia właściwych ludzi do zainteresowania się naszym ogłoszeniem.

  Dobre wieści są takie, że forum jest praktycznie skończone i można powiedzieć, że grywalne. Lokacje zostały przez Mortariona - z pomocą NoName'a - ukończone w stu procentach, a postęp prac nad tworzoną przeze mnie, interaktywną mapą można zobaczyć pod tym adresem - http://bloodlines.pl/mapaseattle.php. Jest to wizualny dodatek będący alternatywą dla nawigacji pomiędzy dzielnicami i lokacjami, którego jednak głównym celem jest zobrazowanie fizycznego położenia danych lokacji. I tak oto z głównej strony mapy będzie można kliknięciem przejść do szczegółowych map konkretnych dzielnic, gdzie znajdować się będą odnośniki do istniejących lokacji. Oprócz tego, w dziale Informacje. pojawi się również osobna lista z odnośnikami do wszystkich dzielnic, sąsiedztw i lokacji w nich się znajdujących. Całe forum zostało zbudowane tak, by było przejrzyste, a nawigacja prosta mimo dużej ilości subforów i tematów. Oprócz tego możemy się pochwalić ukończonym wstępem dla prologu oraz przygotowanym pierwszym wydaniem gazety i wiadomości telewizyjnych, również autorstwa Mortariona. Wszyscy najważniejsi bohaterowie niezależni zostali przeze mnie opracowani w możliwie najwyższych detalach, a Mortarion zadbał o długą listę zadań, które będzie można od nich otrzymać. Opracowałem także przykładową kartę postaci, której celem jest nakreślenie jak powinny wyglądać karty postaci nadsyłane w przyszłości przez graczy. Można się z nią zapoznać tutaj - http://bloodlines.pl/viewtopic.php?f=156&t=864. Pełna instrukcja co do wypełniania szablonu KP pojawi się później, jednak już teraz mogę dla jasności poinformować, że w mechanicznej części, symbol ● odpowiada za domyślną pulę punktów, a symbol ◙ odpowiada za punkty wolne. Dodam również, że stosunkowo niedawno zaktualizowałem regulamin forum. Przeszedł on dość znaczącą zmianę i zostały w nim ujęte wszystkie najważniejsze szczegóły dotyczące kreacji bohatera, zasad rozgrywki oraz kwestię przygód i narratorów. Zapoznać się z nim można pod tym adresem - http://bloodlines.pl/viewtopic.php?f=2&t=13. Pojawi się on również w oknie rejestracji, tak więc będzie trzeba zaakceptować jego postanowienia przed zarejestrowaniem na forum. Rejestracja jest wciąż zamknięta i pozostanie do czasu, aż nie zbliżymy się do startu.

  Tutaj przechodzimy do tych niechcianych, złych wieści. W normalnych okolicznościach, post ten zwiastowałby otwarcie forum w niedługim czasie, bo najpewniej w okolicach 1 sierpnia. Niestety, pewne okoliczności sprawiły, że mimo gotowości mojej i Mortariona, nie mamy możliwości wystartować. Sprawa wygląda następująco - członek naszego zespołu, Malkwrath, posiadający rozległą wiedzę na temat uniwersum i mechaniki Świata Mroku, w tym oczywiście Wampira Maskarady, nie tylko nie wykonał powierzonej mu kilka miesięcy wcześniej pracy, ale też w mało wyrafinowany sposób zakończył z nami współpracę, po prostu zrywając kontakt jakiś miesiąc temu. Jest zrozumiałym, że każdy ma życie, obowiązki i nie zawsze ma się czas na siedzenie w internecie, dlatego też nie oczekiwałem od niego wiele i większość pracy, nawet tej, którą mogliśmy się podzielić, przyjąłem na siebie. Niestety, widząc regularną aktywność mojej "prawej ręki" w internecie, głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych, zrozumiałem, że ten most jest spalony i nie mogę liczyć na jego dalsze wsparcie, dlatego właśnie, z racji wystawienia nas do wiatru tak krótko przed planowanym startem, Malkwrath został oficjalnie wykluczony przeze mnie z kadry Bloodlines i rozpoczynam proces poszukiwania zaufanego człowieka mogącego zająć jego miejsce, gdyż ani ja, ani Mortarion nie posiadamy na tyle rozległej wiedzy o uniwersum i mechanice Wampira Maskarady, by poprowadzić ten projekt należycie. Moja sprowadza się do jednego podręcznika głównego i strzępów informacji z pozostałych, a Mortarion jest bardziej zaznajomiony z Wilkołakiem niż Maskaradą.

W tym miejscu otwieram ogłoszenie rekrutacyjne, którego treść brzmi następująco:

  Poszukuję osoby posiadającej znaczącą wiedzę oraz doświadczenie z uniwersum i mechaniką Wampira Maskarady, a najlepiej też szersze, uwzględniające inne kreatury ze Świata Mroku. Doświadczenie jako Mistrz Gry jest bardzo mile widziane, ale niekoniecznie wymagane. Taka osoba jako członek ekipy działałby, że tak powiem, na pełen etat, a jej głównym zadaniem byłyby korekcje i doradztwo w kwestiach związanych stricte z mechaniką i uniwersum Wampira Maskarady i/lub Świata Mroku. W pierwszej kolejności potencjalny rekrut miałby za zadanie wykonać opis relacji klanowych oraz pomoc w zaktualizowaniu dyscyplin klanowych. W tym miejscu otwarła by się droga do dalszej, mam nadzieję owocnej współpracy. Naturalnie, osoba taka powinna mieć jakiś zapał i chęci oraz być w miarę aktywną. Oczywiście nie oczekuję ślęczenia z nami dzień w dzień godzinami, gdyż każdy z nas ma życie i jakieś obowiązki. Liczę jednak na stały kontakt i pojawianie się chociaż raz dziennie na komunikatorze, gdyż od możliwości skonsultowania się z takim członkiem zespołu zależy bardzo wiele. Jak widać, prace nad projektem dobiegły już prawie końca, więc nie jest to kwestia długiej i mozolnej pracy przed startem, a jedynie przygotowanie kilku materiałów i rozpoczęcie gry. Także zainteresowana osoba może mieć pewność, że dołączy do konkretnego zespołu, który od ponad pół roku dzielnie pracuje nad tym ambitnym projektem. Jeżeli pojawi się więcej niż jedna osoba chętna pomóc, to chętnie taką pomoc przyjmę. Zainteresowanych pasjonatów Wampira Maskarady i Świata Mroku proszę o kontakt ze mną albo za pośrednictwem wiadomości prywatnej albo za pośrednictwem naszego kanału discord - https://discord.gg/ahT7XDQ.

Pozdrawiam serdecznie
Caine
[Profil] [WWW]

[ ODPOWIEDZ ]