Panda

Poprzedni temat «» Następny temat
Czas tworzenia forum

Ile czasu zajmuje Ci stworzenie całego forum?
Do dwóch tygodni
16%
 16%  [ 3 ]
Do miesiąca
11%
 11%  [ 2 ]
Do dwóch miesięcy
16%
 16%  [ 3 ]
Do trzech miesięcy
22%
 22%  [ 4 ]
Do pół roku
16%
 16%  [ 3 ]
Powyżej pół roku
16%
 16%  [ 3 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Jass

Wysłany: 8 Luty 2016, 21:34   Czas tworzenia forum

Zastanawiam się jak długo różni autorzy tworzą fora. Wiadomo, że jedne fora wymagają zebrania większej ilości informacji, inne mniejszej, czasem od kogoś pożyczymy styl, czasem ktoś nas w czymś wyręczy, ale na pewno od momentu napisania pierwszego zdania do otwarcia PBFa mija kilka tygodni czy miesięcy.

Ile czasu zajmuje Wam stworzenie całego forum?

whatever

Mów mi:
Magdalena

Gram na:
alaska, nyc

Wysłany: 8 Luty 2016, 22:11   

W ankiecie zaznaczyłam, że do dwóch miesięcy ale właściwie wydaje mi się, że zależne jest to od wielu czynników, a niektóre z nich już wymieniłaś. Czas budowy forum zmienia się w zależności od tego jaka ekipa bierze się za jego budowanie, niektórzy rekordziści oddają gotowe i całkiem nieźle przygotowane forum już po mniej niż miesiącu, a czasem nie wystarczy nawet pół roku. Kolejna sprawa to właśnie szata graficzna, która niestety musi zaskakiwać bardziej niż wszystko inne bo gracze przywiązują do tego za dużo uwagi niż to konieczne. Później mamy informacje fabularne, lokacje i dogadanie różnych spraw między adminami czyli wracamy do początku- czas budowy forum zależny jest tylko i wyłącznie od ekipy więc ciężko udzielić odpowiedzi :)

As I look around, they don't do it like my clique
    poszukiwania
[Profil]

Bajarz

Mów mi:
obojętne

Gram na:
crystalempire.wxv.pl pensjonatroza.wxv.pl/

Wysłany: 6 Maj 2016, 16:09   

Hej!
Ja wybrałam pół roku. Mnie tyle zajęła praca nad CE. Może to kwestia fabuły, tego co ma być na forum. Proste forum to raczej kwestia miesiąca, może mniej?

I fakt, zgodzę się z koleżanką wyżej-dużo też zależy od ekipy. Chociaż teraz to o dobrą ekipę często ciężko :p
[Profil]

black cat

Mów mi:
kiciu

Gram na:
perkusji

Wysłany: 7 Maj 2016, 20:15   

Kliknęłam miesiąc, BTB powstało dokładnie w pełny miesiąc i zaraz stuknie mu dwa lata :cool: :cool:
Nie pamiętam żebym inne fora robiła jakoś specjalnie dłużej, bez przesady w końcu, jak ktoś nie ma czasu przez miesiąc zrobić forum, to większości przypadków niestety nie będzie miał czasu go prowadzić - i to się sprawdza na scenie PBF </3

Bajarz

Mów mi:
obojętne

Gram na:

Wysłany: 7 Maj 2016, 20:34   

Shilon, niby tak, ale dochodzą czynniki jak praca czy rodziną tudzież robienie wszystkiego samemu. Stawiam, że gdybym nie musiała robić sama CE to pewno i miesiąc byłoby otwarte. Np. Pensjonat to tak miesiac-półtora miesiąca i już było otwarte. Takze, przyznaje Ci rację.
[Profil]

black cat

Mów mi:
kiciu

Gram na:
perkusji

Wysłany: 7 Maj 2016, 20:38   

Praca czy rodzina po wielkim otwarciu forum nie znika :D Jeśli ktoś ma super zajęty miesiąc i zaraz ma maturę/sesję, to lepiej jest zrobić forum po. Jak wie że ogólnie ma mało czasu, lepiej jest zostawić pilnowanie forum innym, którzy czasu mają więcej. Szanując czas swój i innych :love:

Growlithe

Mów mi:
nie odzywaj się

Gram na:
virusie, lucid dream.

Wysłany: 8 Maj 2016, 00:49   

Welp. Virus powstał w kilka dni; zdaje się nawet, że w mniej niż tydzień. Łącznie z szatą graficzną, kodami, zarysem fabularnym oraz rozpisaniem tematów w kompendium (chociażby obszernego bestiariusza). Wychodzę z założenia, że nie ma co się spalać nad całością przez pół roku, bo koniec końców może wyjść, że na tematykę nie ma żadnego popytu - i cała praca, a ta z pewnością nigdy nie jest mała, pójdzie w błoto z obleśnym pluskiem. W dodatku fora nigdy nie były dla mnie czymś, co trzeba ludziom podawać na srebrnej tacy wyłożonej płatkami róż, bo to nie banda leniwych buł i dadzą radę doszlifować coś, co wydaje im się warte zachodu. Stąd też zdanie, że założyciel daje tylko podstawy, które z czasem powinny być rozwijane przez użytkowników. Ile to było fenomenalnie dopracowanych forów, które zdechły po miesiącu, choć robiono je pięć razy dłużej? Właśnie. A wystarczy, że trafią się fajni userzy. Oni sami wzniosą forum na wyżyny, choćby kości w kolanach miały im się łamać od ciężaru tego zadania.

Do dwóch tygodni.
[Profil]

Bajarz

Mów mi:
obojętne

Gram na:

Wysłany: 8 Maj 2016, 04:04   

Ładnie powiedziane1 Tylko, co do Graczy, zależy na jakich trafisz-bo jak trafisz na "przyczepię się, bo tego nie ma napisane (nie ważne, że to mało istotne)", to wiesz potem się człowiek zastanawia czy nie dopisać tego i tego-by nie było potem problemów-a fajna dyskusja wychodzi-może, żeby tu koleżance nie spamić pod ankietą, założymy nowy wątek-gdzieś-nie wiem gdzie?
[Profil]

[ ODPOWIEDZ ]